• +355 69 223 7527
  • Rr. Stavri Themeli, Pallati “Kompleksi Shushica”
  • Oraret, 9:00 PD -21:00 MD

ARENA OPEN 6 PRET 8 EKIPE NGA E GJITHE SHQIPERIA

Neser me date 21 tetor starton edicioni i 6-te i Arena Open ku do te mbledh plot 8 skuadra nga e gjithe Shqiperia: 1. Arena 2. Teuta 3. Flamurtari 4. Kamza 5. Elbasani 6.Tomorri 7.Kukesi 8.Gladiators-Durres. Gjithesej jane parashikuar 24 duele mes boksiereve te moshes prej 12 deri 16 vjec, si dhe 2 duele demostruese... LEARN MORE

Arena Open 6

Arena Boxing Club & Fitness hap dyert e saj per edicionin e 6-te “Arena Open”. Qellimi yne eshte ti japim mundesine boksiereve te rinj te grumbullojne eksperience dhe te pergatiten sa me mire per garat kryesore kombetare apo nderkombetare. Rritjen e bashkepunimit mes klubeve, identifikimin e gabimeve tekniko-taktike, njohja me vecorite psiko-nervore te sportisteve te…

LEARN MORE

TË BËSH BOKS PËR FITNES – DOBI PAFUND!

Po mendoni të gjeni një mënyrë për të qëndruar fit? Jeni të lodhur duke bërë të njëjtën rutinë në palestër? A keni menduar ndojëherë të bëni boks…? Boksi shpeshherë merret gabimisht si ushtrim force, kur në të vërtetë ka të bëjë më shumë me rezistencën dhe kardion, është një djegës i vërtetë kalorish. Nëse idea... LEARN MORE

Boksi, sporti që po tërheq së fundmi jo vetëm meshkujt, por edhe femrat!

Dëshironi të dini përse boksi preferohet së fundmi edhe nga femrat, njihuni me pikat e mëposhtme:   1- Praktikimi i këtij sporti mundet të zhvillohet lehtësisht dhe në shtëpi, vetëm me një palë doreza-boksi, një palë goditje-pritëse boksi, gjithashtu nëpër palestra modeste aerobie, në natyrë etj. 2- Duke marrë parasysh të papriturat të cilat kemi…

LEARN MORE

Talenti Albi Sorra promovon boksin shqiptar në Rusi

Megjithëse 20 vjeçar, Albi Sorra është pjesëmarrës i rregullt në aktivitetet ndërkombëtare të sportit të boksit dhe në këtë aktivitet merr pjesë si përfaqësues i Universitetit të Sporteve të Moskes, që është njëkohësisht edhe klubi i kryeqytetit rus. “Për momentin, thotë boksieri 20 vjeçar, po vijoj me stërvitjen në qytetin e Moskës, ku jam përzgjedhur…

LEARN MORE