• +355 69 223 7527
  • Rr. Stavri Themeli, Pallati “Kompleksi Shushica”
  • Oraret, 9:00 PD -21:00 MD

ARENA OPEN 6 PRET 8 EKIPE NGA E GJITHE SHQIPERIA

Neser me date 21 tetor starton edicioni i 6-te i Arena Open ku do te mbledh plot 8 skuadra nga e gjithe Shqiperia: 1. Arena 2. Teuta 3. Flamurtari 4. Kamza 5. Elbasani 6.Tomorri 7.Kukesi 8.Gladiators-Durres. Gjithesej jane parashikuar 24 duele mes boksiereve te moshes prej 12 deri 16 vjec, si dhe 2 duele demostruese... LEARN MORE

Arena Open 6

Arena Boxing Club & Fitness hap dyert e saj per edicionin e 6-te “Arena Open”. Qellimi yne eshte ti japim mundesine boksiereve te rinj te grumbullojne eksperience dhe te pergatiten sa me mire per garat kryesore kombetare apo nderkombetare. Rritjen e bashkepunimit mes klubeve, identifikimin e gabimeve tekniko-taktike, njohja me vecorite psiko-nervore te sportisteve te…

LEARN MORE

Talenti Albi Sorra promovon boksin shqiptar në Rusi

Megjithëse 20 vjeçar, Albi Sorra është pjesëmarrës i rregullt në aktivitetet ndërkombëtare të sportit të boksit dhe në këtë aktivitet merr pjesë si përfaqësues i Universitetit të Sporteve të Moskes, që është njëkohësisht edhe klubi i kryeqytetit rus. “Për momentin, thotë boksieri 20 vjeçar, po vijoj me stërvitjen në qytetin e Moskës, ku jam përzgjedhur…

LEARN MORE